Domů ZAHÁJENÍ REALIZACE KURZŮ V RÁMCI PROJEKTU
ZAHÁJENÍ REALIZACE KURZŮ V RÁMCI PROJEKTU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 09 Září 2011 07:29

V pondělí 5. září 2011 byl ve Frýdku-Místku zahájen první běh kurzů v rámci projektu názvem "Zpět do práce prostřednictvím rekvalifikace Pracovník v sociálních službách a dalších potřebných doplňujících motivačních a odborných aktivit a zajištění pracovního uplatnění.“ Postupně budou v průběhu října až dubna realizovány další čtyři kurzy (dva v Karviné a dva v Ostravě). Samotnému zahájení předcházela jednání se zástupci úřadů práce v Frýdku-Místku, Ostravě a Karviné. Dne 31. 8. 2011 proběhla prezentace projektu na Úřadu práce ve Frýdku-Místku, které se zúčastnilo několik desítek dlouhodobě nezaměstnaných uchazečů o zaměstnání. Zájemci byli podrobně seznámeni s obsahem kurzu, podmínkách účasti v projektu, organizací vzdělávání a systémem přihlašování.

Vzdělávání v rámci projektu vždy začíná 11-ti denním blokem kurzů, které jsou zaměřeny
na motivaci, orientaci na trhu práce, přípravu k výběrovému řízení, zvládání stresu a ekonomickou gramotnost. Dále je účastníkům je po celou dobu projektu k dispozici konzultant (poradce), který poskytuje individuální poradenství při návratu na trh práce.

Kromě závěrečné zkoušky v rámci samotné rekvalifikace mají všichni absolventi kurzu možnost projít testováním odborné způsobilosti formou certifikační zkoušky evropské úrovně. Úhrada účasti na zkoušce a vystavení certifikátu úspěšným absolventům je plně hrazena z prostředků projektu. Pro ověření odborné způsobilosti byl vybrán Evropský certifikát v sociální péči (ECC). Absolventi kurzu, kteří úspěšně složí tuto zkoušku, si zvýší svou hodnotu na trhu práce a zároveň jim to může nemalou měrou pomoci při hledání pracovní uplatnění v sociálních službách v zemích EU.

(07.09.2011)
Mgr. Hana Vývodová
manažer projektu


Aktualizováno Pátek, 09 Září 2011 07:37