Domů ZAHÁJEN další projekt s názvem ZPĚT DO PRÁCE!
ZAHÁJEN další projekt s názvem ZPĚT DO PRÁCE! PDF Tisk Email
Středa, 20 Duben 2011 10:32

 

Občanské sdružení Ostravské slunéčko zahájilo 1. dubna 2011 realizaci dalšího projektu pro dlouhodobě nezaměstnané s názvem ZPĚT DO PRÁCE. Celý název projektu zní Zpět do práce prostřednictvím rekvalifikace Pracovník v sociálních službách  a dalších potřebných doplňujících motivačních a odborných aktivit a zajištění pracovního uplatnění. Projekt je realizován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

Cílovou skupinou tohoto projektu je 60 dlouhodobě nezaměstnaných, tzn. déle než 5 měsíců evidovaných na úřadech práce. Jedná se o Úřady práce v Moravskoslezském kraji, konkrétně Ostravu, Frýdek-Místek a Karvinou. Hlavním cílem projektu je na základě úspěšně absolvované rekvalifikace Pracovník v sociáních službách zajistit pracvní uplatnění na dané pozici.

 

Vzdělávací program, který účastníci absolvují, je rozdělen na 2 části: 1. část Motivační v rozsahu 11 dnů má za cíl účastníky namotivovovat k návratu na trh práce, poradit jim v obtížných situacích, ve kterých se díky dlouhodobé nezaměstnanosti ocitli, zvýšit jim sebevědomí prostřednictvím zdokonalení jejich komunikačních dovedností a umění sebeprezentace pro úspěšné zvládnutí výběrových pohovorů. druhou částí programu je rekvalifikace na pozici Pracovník v sociálních službách, která je navržena v rozsahu 15 dnů (teoretická část), po kterých následuje 5denní praxe. Závěr kurzu tvoří zkouška, po jejímž úspěšném složení účastníci získají osvědčení o rekvalifikaci a mohou absolvovat certifikaci odborné způsobilosti, což je mezinárodní certifikát, který je platný v celé Evropské unii, a zajistí účastníkům možnost ucházet se o místo Pracovníka v sociálních službách i mimo území ČR.

 

O realizaci projektu se bude starat realizační tým pracovníků Občanského sdružení Ostravské slunéčko, který má velké zkušenosti s řízení projektů i s cílovou skupinou dlouhodobě nezaměstnaných.

 

Petra Lančová
koordinátor projektu

 

 

 

Aktualizováno Středa, 20 Duben 2011 11:42