Domů Pracovník v sociálních službách PROJEKT PRO PRACOVNÍKY V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH ÚSPĚŠNĚ UKONČEN
PROJEKT PRO PRACOVNÍKY V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH ÚSPĚŠNĚ UKONČEN PDF Tisk Email
Středa, 31 Říjen 2012 14:59

Projekt "Zpět do práce prostřednictvím rekvalifikace Pracovník v sociálních službách a dalších potřebných doplňujících motivačních a odborných aktivit a zajištění pracovního uplatnění“ byl 30. září 2012 úspěšně ukončen. Realizace probíhala rok a půl a celkem bylo uskutečněno pět běhů rekvalifikačních kurzů, které byly zorganizovány v Karviné, Frýdku-Místku a Ostravě. Původně bylo počítáno s proškolením 60 dlouhodobě nezaměstnaných z Moravskoslezského kraje, ale pro velký zájem bylo nakonec podpořeno celkem 65 osob. Také u indikátoru úspěšných absolventů byla výrazně (o 40%) překročena plánovaná hodnota, kdy úspěšně složilo závěrečné zkoušky 63 osob. Během realizace projektu bylo zajištěno zaměstnání celkem 32 absolventům rekvalifikace.

Inovativní v projektu byla mezinárodní zkouška pro získání Evropského certifikátu v sociálních službách (ECC), kterou absolvovalo 62 absolventů rekvalifikace. Tento certifikát zvyšuje hodnotu pracovníka na trhu práce a zároveň může nemalou měrou pomoci při hledání pracovní uplatnění v sociálních službách v zemích EU.

Závěrem je možné konstatovat, že realizace projektu byla velmi úspěšná. Účastníci kurzu byli během motivační části lektory podporování ke vzdělávání a k hledání pracovního uplatnění,  v rámci rekvalifikace získali znalosti a dovednosti pro profesi pracovník v sociálních službách a více než polovina nastoupila krátce po závěrečných zkouškách do zaměstnání v oboru.