Domů ZPRÁVA ZE SEDMÉHO BĚHU REKVALIFIKACE V RÁMCI PROJEKTU "STRÁŽNÝ"
ZPRÁVA ZE SEDMÉHO BĚHU REKVALIFIKACE V RÁMCI PROJEKTU "STRÁŽNÝ" PDF Tisk Email
Středa, 11 Červenec 2012 06:43

 

Od 21. května do 19. června 2012 proběhla další rekvalifikační část projektu „Vzdělávání osob se zdravotním postižením k získání pracovního uplatnění na pracovní pozici strážný“ realizovaná v Ostravě. Občanské sdružení Ostravské slunéčko tímto opět nabídlo osobám zdravotně postiženým a znevýhodněným účast na akreditovaném rekvalifikačním kurzu se získáním profesní kvalifikace „Strážný, 68-008-E“, v rámci schváleného projektu spolufinancovaného z ESF ČR.


Výběr uchazečů o tuto rekvalifikaci proběhl dle nabídky ÚP na příslušných kontaktních místech, na základě doložení zdravotní způsobilosti pro danou pracovní pozici a prokázáním trestní bezúhonnosti. Vybraní uchazeči se zúčastnili patnáctidenního teoretického vzdělávání, kde získali informace o právním vědomí bezpečnostní činnosti, seznámili se se základy kriminalistiky, psychologie, učili se komunikovat v různých modelových situacích, byli seznámeni s bezpečností práce a požární ochranou, získali informace o integrovaném záchranném systému. Osvojili si metodiky soukromé bezpečnostní činnosti, taktéž jim byly předvedeny věcné bezpečnostní prostředky, které slouží k jejich ochraně a se kterými se učili zacházet, aby je uměli použít v praxi. Účastníkům byly předváděny různé bezpečnostní systémy používané při soukromé bezpečnostní činnosti, naučili se základům první pomoci a sebeobrany.


Teoretickou výuku zabezpečoval lektor Bc. Lubomír Hejna. Po absolvování teoretické výuky se uchazeči přesunuli k výkonu praxe, která byla realizovaná přímo u vybrané soukromé bezpečnostní agentury, kde si teoretické vědomosti ověřili v praxi, pod vedením zkušených pracovníků. Všichni uchazeči, kteří se do rekvalifikačního kurzu přihlásili, danou problematiku zvládli a uspěli u závěrečných zkoušek, což představuje veliký úspěch realizovaného projektu.


Tímto bych chtěl popřát úspěšným uchazečům mnoho úspěchů v novém zaměstnání a poděkovat všem, kteří se podíleli svou činností na realizaci tohoto kurzu.


Bc. Lubomír Hejna

 

 

 

 

Aktualizováno Středa, 11 Červenec 2012 07:09